top of page

Majeranek

Majeranek to roślina przyprawowa i lecznicza, która ma wiele właściwości zdrowotnych. Pobudza trawienie, łagodzi bóle i zapalenia, chroni komórki przed uszkodzeniem, hamuje rozwój patogenów i nowotworów oraz działa uspokajająco.

Poznaj właściwości majeranku

Majeranek to aromatyczna roślina z rodziny jasnotowatych, która ma wiele zastosowań w kuchni i medycynie naturalnej. Jego drobne, białe lub różowe kwiaty i liście nadają smak i zapach wielu potrawom, zwłaszcza mięsnym, zupom, sosom i serom. Majeranek zawiera również wiele związków bioaktywnych, takich jak flawonoidy, fenole czy terpeny, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Majeranek pobudza trawienie, łagodzi bóle i zapalenia, działa przeciwutleniająco, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwnowotworowo. Ponadto majeranek działa uspokajająco na układ nerwowy i poprawia samopoczucie.

AdobeStock_527972914.png

Zastosowanie majeranku w kosmetykach

Majeranek może być wykorzystywany w kosmetykach dzięki swojemu olejkowi eterycznemu, który ma wiele właściwości korzystnych dla skóry i włosów. Olejek majerankowy nawilża, zregeneruje i odświeża skórę, łagodzi podrażnienia i zapalenia, dezynfekuje i wspomaga gojenie się ran. Poprawia również kondycję włosów, nadając im blask i zapobiegając łupieżowi. Ponadto olejek majerankowy działa aromaterapeutycznie, uspokajając i poprawiając nastrój.

AdobeStock_27880752.jpeg

Właściwości majeranku wykorzystywane w kosmetykach

Jak stosować olejek majerankowy?

Olejek majerankowy można stosować na różne sposoby, w zależności od celu i potrzeb. Oto kilka przykładów:

Zastosowanie majeranku w lecznictwie

Majeranek ma wiele zastosowań w lecznictwie, dzięki swoim właściwościom zdrowotnym. Oto niektóre z nich:

bottom of page